Youtube Para Kazanma

Youtube Para Kazanma – Youtube hesabına sahip olarak para kazanmak mümkün. Peki, Youtube para kazanma işlem basamakları nelerdir? İlk önce özet şekli ile sizlere sunacağımız yöntemleri, yazının ilerleyen bölümlerde detaylı olarak ele alacağız. Hangi videoların daha çok kazandırdığını, hangilerinin tehlikeli olduğunu ve sonucunun nerelere varacağını yazımızda bulabilirsiniz.

Kısaca Youtube ile Para Kazanma

Youtube üzerinden kazanç sağlamayı düşünüyorsanız işlem basamaklarını iyi bilmeniz ve sırası ile gerçekleştirmeniz gerekiyor. Öncelikle bir Youtube hesabına sahip olmanız ve Youtube kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ardından kendi kanalınızı da açarak içerisinde istediğiniz kadar video paylaşımında bulunabiliyorsunuz. Tabi ki bu video ve içeriklerin sahip olması gereken bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Onlardan daha sonra bahsedeceğiz. Son olarak Youtube ortaklık sözleşmesini okuyup onayladıktan sonra Google’ın reklam yerleştirmesine izin vermeniz gerekiyor.

Artan Talep ile Artan Kazanç

Sahip olduğunuz kanal gerçek bir televizyon kanalına benzetilebilir. Yayın akışı ne kadar fazla olursa, yani sizin kanalınızdaki videolar ne kadar çok izlenirse o kadar fazla miktarda internetten para kazanma şansına sahipsiniz. Ayrıca videolarda fark etmiş olduğunuz reklamlara tıklanma sayısına paralel olarak da gelir elde edebiliyorsunuz. Yani sizin yayınınızın içerisinde video görüntülendiğinde çıkan reklamlara bir izleyici ilgi duyup tıklaması durumunda size gelir olarak bu tıklamalar dönüş yapıyor. İzlenme sayısı kazanç sağlama da çok fazla etkili olmasa da, videolarınızda yer alan reklamlara tıklanması duyumunda güzel bir kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Youtube Para Kazandıran Videolar

Youtube üzerinden para kazandıracak video belirlemede ilk dikkat etmeniz gereken telif hakkı konusu olmalıdır. Telifli olan herhangi bir paylaşımı kendi kanalınızda paylaşmanız durumunda, yayınladığınız içerikten para kazanamamak ile birlikte o güne kadar kazanmış olduğunuz ücret konusunda da hak iddia edemezsiniz. Telif hakkının başka bir kişiye veya başka bir kuruluşa ait olan bir içeriğin sizin kanalınızda yayınlandığının fark edilmesi durumunda kanalınız kapatılır.

Youtube Kanal İçeriğim Nasıl Olmalı?

Youtube kanal içeriğinize ekleyeceğiniz videolarınız mümkün olduğunca aynı konulara sahip olmalıdır. Örneğin yeni çıkan arabalar üzerinde araştırmalarınızı, içerisine yorumlarınızı dahil ederek hazırladığınız bir kanal sahip olduğunuzu düşünelim. Kanalınızı takip eden bir izleyici sizin kanalınızda yeni araba markaları ile ilgili aradığını sizin yayınlarınızda bulabileceğini bilir. Öncelik tercihleri olarak sizin kanalınız olacağından sık ziyaretler almanızı sağlar. Sık ziyaretlerin de beraberinde kazanç miktarınız yükselir.

Konuları farklı farklı içeriklere sahipseniz ve birden fazla alanda video sunumu yapmak istiyorsanız O zaman birden fazla sayıda kanal sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Her bir kategoriye ait kendine özel kanal oluşturmak her zaman daha kazançlıdır. Tüm bu unsurlara dikkat ettiğiniz takdirde para kazanma Youtube kanalı üzerinden mümkün olacaktır.

Youtube İçeriklerinde Reklam Yerleşimi

Youtube içeriklerinizdeki yayınlarınıza özel reklam analizini iyi yapmanız gerekiyor. Örneğin alt yazıya sahip bir içerik sunumu yapıyorsanız, bu içeriğe ekleyeceğiniz reklam çeşitlerinde alt yazı olmasını tavsiye etmiyoruz. Her ne kadar tüm odak noktası içeriğin yazı kısmında olması sebebi ile reklamlarınız daha çok görüntüleniyor olsa da takipçileriniz ve izleyicileriniz bu durumdan rahatsız olacaktır. Hoşnutsuzluk olarak gördükleri bu durum sebebi ile bir daha sizin kanalınızı tercih etmeyeceklerdir.  Youtube ile kazanç elde etmek istiyorsanız sürekli takipçi edinmeniz şart.

Videolarınızdaki reklamların yer ve konumlarının doğru olarak belirlenebilmesi sizin sunduğunuz videonun toplam süresi ve içeriği ile doğrudan ilişkilidir. Youtube, kısa süreli videolarda reklam yerlerini belirlemenize izin vermez. Ancak uzun bir içerik sunumu yapıyorsanız reklamlarınızın ne şekilde gösterileceğini belirleyebildiğiniz gibi kaçıncı dakikada görüntülenmesini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. İçeriğinizin en etkili noktalarını belirleyip bu noktalara yerleştirmenizi ancak reklam sayısı konusunda da fazla abartmamanızı tavsiye ederiz.

 

İnternetten Para Kazanmanın En İyi 5 Yolu

Leave a Reply