Yalnızlık neden sevilir?

Yalnızlık Allah’a mahsustur. İnsanların bahsettiği yalnızlık uzaklaşmak insanlardan kaçmak, soyutlanmak eve ben insan tipi yalnızlıktan hoşlanıyorum seviyorum….

Hep insanlardan kaçıyorum, gerçek dünyadaki gerçek dertleri hatırlatan insanlardan sürekli kaçarım. Yalnız olduğumda hayallerimi kendim kurar ve uzun vadeye sınırsız bir şekilde yayarım, yalnızlığımda hep böyle bilgisayarda bir yazı yazıyor, araştırma yapar, aynı hedefleri amaçlamış insanların hikayelerini okur şevkim daha da artmaktadır.

Fakat gerçekte, yakın akrabalarla bir araya geldiğimde  çok farklı bir moda giriyorum, hayallerimi unutuyor, hayal kırıklığı yaşıyor, daha sonrasında kaçar yine bilgisayar başına gelir yazı yazmaya başlarım bu tip yazılar gibi.

bu yazıyı yazıp içimi döküyorum, bu yazı bittikten sonra yine kendi dünyama yalnızlığıma akacam, hayallerim darbe yemiş ve hayallerim peşinde koşmaya başlayacam ama asla unutmayın! asla vazgeçmeyecem! vazgeçince zaten kaybediyor insan

 1. acarrrrrrrr

  Yalnızlık Allah’a mahsussa ben neden her sabah yalnız kahvaltı yapıyorum

 2. volkandayibas

  Neden mi? Su kadar ucuz olan canlar ve bu toprağın gerçeği: Gözyaşı, acı ve yalnızlık.. Aladağ

 3. yrgsnfz

  “- neden yalnızlığı bu kadar çok seviyoruz biliyor musun olric ?”
  ” neden efendimiz ?”
  “- çünkü bize ihanet etmey…

 4. minval34

  Ebû Zer’e ’ yalnızlık zor değil mi, neden yalnız yaşıyorsun? ’ diye soruyorlar. ’ İnsanlar daha zor ’ diyor…

 5. cnrerdogan

  anladım ki hayatında birisi olmaması değil, birinin hayatında olamamakmış, yalnızlık diyor Bukowski bilmem neden aklıma geldi

 6. minval34

  Ebû Zer’e ’ yalnızlık zor değil mi, neden yalnız yaşıyorsun? ’ diye soruyorlar. ’ İnsanlar daha zor ’ diyor…

Leave a Reply