Ah o Eski Telefonlar O eski Uçaklar!

Küçüktük tabi bizler, telefonu bilir uçağıda bilirdik, büyüklerimiz hele uçağa binenler anlatırdı bize “Kendisi uçağa binmiş ya, hava atmak için ” uçağa binince telefonunu kapatman gerekiyor! Uçakta telefon yasaktır! neden diye sorduğumuzda, telefon şebekesinin uçağın sistemlerini bozup uçağı düşürdüğü için…

Tabi biz teknoloji gençliğiyiz. Bizim dönemimizde telefonlarda uçak modu var. ve telefonu da hiç bir şekilde kapatmıyoruz. Üstüne üstelik internette sörf bile yapıyoruz. internete giriyoruz, mesaj atıyor hatta selfi bile çekiyoruz. bkz Uçakta internet nasıl kullanılır Yani biz rahat gençleriz, uçağa bindiğimizi kanıtlamak için telefonları kapatma hikayesini anlatmıyor tam tersine selfi çekiyor.

-Ne görgüsüz insansın ya arkadaş, bu devirde herkes uçağa biniyor, binmiştir ne diye hava atıyorsun

– ömrü hayatımda daha uçağa binmişliğim yoktur arkadaş 🙂

Ancak teknoloji olan merak ve araştırmalarım hiç bir zaman dinmedi, gelişen teknoloji ile artık uçak bile konfora rahatlığa ve her imkana yer vermektedir. bu konforlardan birtanesi artık vazgeçilmezlerden bir tanesi olan uçaklarda internet kullanımı, Uçak müşterilerine wifi imkanı tanıyarak, telefon uçak modunda iken internete bağlanma imkanı sağlamaktadır.

 

Leave a Reply